Fala uderzeniowa - folder informacyjny

ZAPRASZAMY NA ZABIEGI FALĄ UDERZENIOWĄ!

ZAPISY NA ZABIEG POD NR TEL. 698 339 067

ZASTOSOWANIE TERAPII FALĄ UDERZENIOWĄ

Terapia falami uderzeniowymi została wyraźnie potwierdzona w schorzeniach barku, biodra, kolana, bólu stóp i łokcia, a w szczególności:

SKUTECZNOŚĆ TERAPII

Leczenie falą uderzeniową oraz jej skuteczność, została potwierdzona szeregiem badań klinicznych. Fale uderzeniowe przyspieszają proces regeneracji tkanek, a tym samym proces leczenia i ustąpienia bólu. Przepływające przez ciało pacjenta fale akustyczne przenoszą energię w bolące miejsca, przynosząc bardzo szybkie, odczuwalne przez pacjenta efekty.

Efekt mechaniczny

Efekt przeciwbólowy

Proces leczniczy

Jeśli ból nie pozwala normalnie funkcjonować lub ogranicza Twoją sprawność, a stosowane do tej pory terapie nie dają wystarczających efektów. Zażywasz dużo leków przeciwbólowych. To terapia falą uderzeniową jest właśnie dla Ciebie!

Fala uderzeniowa jest to nowoczesny, nieinwazyjny system do zwalczania bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym.

JAK DZIAŁA FALA UDERZENIOWA?

Do tej pory metoda miała zastosowanie do kruszenia kamieni nerkowych w urologii, oraz w niewielkim zakresie do kruszenia zwapnień w tkankach miękkich, w entezopatiach. Metoda stosowana była również z powodzeniem w celu przyspieszenia naturalnego procesu osteogenezy.

Od niedawna stosuje się BTL-SWT w leczeniu przewlekłego bólu. W tym przypadku kieruje się falę uderzeniową na mięśniowo-powięziowy punkt spustowy bólu.

Fale uderzeniowe są falami przenoszącymi energię w bolące miejsce. Proces leczenia i regeneracji ścięgien i tkanki miękkiej następuje dzięki:

FALA UDERZENIOWA MA ZASTOSOWANIE W LECZENIU:

Za pomocą fal uderzeniowych, oddziałuje się także na punkty spustowe – są to wrażliwe miejsca w mięśniach, które są bolesne pod wpływem ucisku i powodują ból promieniujący oraz inne objawy w obszarach ciała odległych od miejsca drażnienia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!