Mamy oko na
Twoje zdrowie

W Proxima Med Center czeka na Państwa zespół doświadczonych specjalistów,
którzy zapewnią profesjonalną obsługę i opiekę w ramach prowadzonych usług medycznych.

Jedną z wielu zalet naszej przychodni, jest to, iż badania lekarskie wykonywane są w jednym miejscu i w ciągu jednego dnia.

Pole widzenia

Pole widzenia inaczej perymetria to jedno z podstawowych badań oczu. Jego celem jest sprawdzenie, czy w polu widzenia nie ma żadnych ubytków. Jest ono szybkie, bezbolesne i pomaga wykryć wiele chorób oczu.

Perymetria polega na badaniu przestrzeni, którą widzimy bez poruszania gałką oczną. Prawidłowy wynik pola widzenia daje nam pewność, że:

Na czym polega badanie pola widzenia?

Pacjent wygodnie siada przy aparacie zwanym polomierzem. Następnie umieszcza głowę na nieruchomym oparciu, jedno oko jest zasłonięte, drugie zaś ma patrzeć cały czas w jeden centralny punkt. Zadaniem pacjenta jest sygnalizować za pomocą przycisku moment pojawienia się w jego polu widzenia świetlnego punktu, który wyświetlany jest w różnych miejscach i/lub o różnej intensywności. W ten sposób powstaje mapa pola widzenia osobna dla każdego oka. Nanoszone są na nią punkty, które pacjent zobaczył, oraz te, na które nie zareagował, sugerujące ubytek w polu widzenia.